اهمیت کنترل دمای سالن های مرغداری

مهم‌ترین عامل غیر تغذیه­ ای مؤثر بر ضریب تبدیل غذایی، دمای سالن مرغ­داری است. زیرا جوجه ­ها خونگرم هستند و دمای بدن آن‌ها تحت‏ تأثیر محیط قرار می­ گیرد. بهترین عملکرد جوجه­‌ها زمانی بدست خواهد آمد که دمای سالن در 24 ساعت حداقل تغییرات را داشته باشد.

 بین انرژی جیره و سوخت مصرفی یک ارتباط ویژه وجود دارد و دمای اقتصادی سالن از قیمت نسبی انرژی جیره و قیمت سوخت تأثیر می‏ پذیرد. در هوای سرد، پرنده خوراک بیشتری مصرف می‌کند ولی عمده انرژی صرف گرم کردن پرنده می­شود؛ و این امر سبب کاهش سرعت رشد در پرنده و کاهش تولید گوشت می‌شود.

دمای مطلوب به پرنده اجازه تبدیل انرژی مصرفی از خوراک به گوشت را می‌دهد. دمای بالا نیز سبب کاهش مصرف خوراک و اتلاف انرژی خوراک برای خنک شدن پرنده می‌شود.دمای موردنیاز گله با توجه به سن آن متفاوت است. لازم است برای دسترسی به عملکرد مناسب گله در هر مقطع سنی دمای مناسب در آشیانه با توجه به نوع سیستم گرمایشی تأمین شود.

دماهای اشاره شده، باید در سطح بستر جوجه‌ها تأمین شود. بنابراین دماسنج‌ها ‌باید در ارتفاع 20 سانتیمتری سطح زمین نصب شوند. دمای مناسب بستر در ورود جوجه 32 درجه سانتی‌گراد است. مشاهده رفتار جوجه‌ها و همچنین طرز پراکندگی آن‌ها گویای چگونگی دمای محیط است. همراه با رشد جوجه‌ها باید دما کاهش و میزان تهویه افزایش یابد. ایجاد تعادل بین این دو عامل یعنی دما و تهویه به ‏خصوص در فصول سرما نکته بسیار مهمی است. این تعادل را باید ازطریق آزمایش و تجربه بدست آورد. توزیع گرما نیز در داخل آشیانه بسیار مهم است به­ طوری­که اگر توزیع هوای گرم سریع و یکنواخت نباشد، ممکن است قسمت‌هایی از آشیانه بسیار گرم و قسمت‌های دیگر سرد باشد.

اما به هرحال حتی در صورت توزیع یکنواخت حرارت نیز، وضعیت پراکندگی جوجه­‌ها شاخص بسیار خوبی برای کنترل حرارت و وضعیت آشیانه است. به‏ موازات اقدامات تأمین دما حفظ رطوبت به ‏میزان 60 تا 70 درصد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در ادامه نکاتی برای بررسی کیفیت دمای سالن ازطریق مشاهده رفتار جوجه‌ها و همچنین طرز پراکندگی آنها در سال آورده شده است.

اهمیت دمای سالن
وضعیت نامناسب پراکندگی گله در سالن به‏ دلیل نامناسب بودن دمای سالن

دمای بسیار گرم: جوجه‌­ها نفس ‏نفس زده، بال­‌ها افتاده و از منبع حرارت می‌­گریزند.

دمای بسیار پایین: جوجه‌­ها مضطرب و پر سروصدا و بر روی هم انباشته می­‌شوند.

کوران هوا: جوجه‌­ها از رفتن به‏ تمام قسمت­ های آشیانه اجتناب می­ کنند و فقط در یک طرف جمع می‌­شوند (به درستی نمی­‌شود تشخیص داد که جوجه­‌ها به‏ طرف انسان جلب شده‌­اند و یا از چیزی ترسیده­‌اند).

دمای متناسب و مطلوب: جوجه­‌ها به‏ طور یکنواخت پراکنده و در کف آشیانه پخش می­شوند و راحت و آرام هستند.

جدول دمای مناسب در هفته ‏های مختلف پرورش براساس نوع سیستم گرمایشی

سیستم گرمایشی مناسب

سیستم گرمایش مناسب باعث توزیع یکنواخت دما در سالن می ‏شود. شکل زیر نشان دهنده نحوه پراكنش مناسب دما در سالن پرورش (دما بر حسب فارنهایت) است و تصویر زیر واکنش جوجه­ ها به عدم یکنواختی دما را نشان می­دهد. همچنین با انتخاب سیستم گرمایشی مناسب، مصرف سوخت کاهش خواهد یافت و هزینه­ های تولید کاهش خواهد یافت.

نحوه پراكنش مناسب دما در سالن پرورش (دما بر حسب فارنهایت)
نحوه پراكنش مناسب دما در سالن پرورش (دما بر حسب فارنهایت)
نحوه پراکنش مناسب در دماهای مختلف سالن
نحوه پراکنش جوجه ­ها در دماهای مختلف سالن

نکات مهم موردتوجه در سیستم­‌های مختلف گرمایشی

سیستم­‌های گرمايشي که در سالن ­های پرورش جوجه­ های گوشتی استفاده می‏ شوند، تفاوت­ هاي زيادي از نظر نحوه عمل براي گرم كردن سالن­هاي پرورش دارند. بنابراین نحوه نصب و راه ‏اندازي و مديريت آن‌ها نیز متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
افزایش بهره وری، کاهش هزینه های تولید، ارتقا دانش فنی و جلب رضایت مشتری از اصلی ترین اهداف و ارکان این شرکت می باشد