امسال بیانگر فصل تازه ای از ارزیابی مدفوع

من امسال را این طور می بینم ” فصل جدید ارزیابی مدفوع”

نویسنده مقاله John Goeser

هر ساله میزان نشاسته و غله در مدفوع در اکثر گله های ایالات متحده رو به افزایش می باشد و ما می توانیم آن را به فرصت مناسبی برای افزایش سود آوری تبدیل کنیم.

هیچ خانه ای برای دانه ذرت در مدفوع وجود ندارد

سنجش نشاسته مدفوعی به عنوان ابزاری است که می تواند نشان دهنده عملکرد هضم غلات در طول دستگاه گوارش باشد. شِین فِردین و همکارانش معتقدند سنجش میزان نشاسته مدفوعی در گاوهای پرتولید با صحت زیاد نشان دهنده قابلیت هضم نشاسته در کل دستگاه گوارش است.

به ازای هر واحد افزایش نشاسته مدفوعی در گاوهای پرتولید، قابلیت هضم نشاسته در کل دستگاه گوارش 1.25 واحد کاهش می یابد. همکار من دکتر هاتجنز در سال های گذشته از این ابزار زیاد استفاده کرده است و همواره فرصت های تغذیه ای که در مدفوع شناسایی می شود را بیان می کند.

ما درباره این موضوع بیشتر تلاش می کنیم و مزارعی را در ایالات متحده شناسایی کرده ایم که میزان نشاسته مدفوعی در آنها کمتر از 1 درصد می باشد. این هدف اصلی می باشد چرا که رسیدن به این سطح نشاسته مساوی است با 99 درصد قابلیت هضم نشاسته در کل دستگاه گوارش.

بر اساس نتایج آزمایشگاه Rock River، طی سالهای 2019 تا 2021 به طور میانگین میزان نشاسته مدفوعی 5 درصد می باشد. فرصت اقتصادی که در این وجود دارد این است که میزان نشاسته مدفوعی 1 درصدی به مفهوم قابلیت هضم 99 درصدی نشاسته در دستگاه گوارش است درحالی که نشاسته مدفوعی 5 درصد نشان دهنده هضم نشاسته 95 درصدی است.

 8 سنت به ازای هر گاو در روز از دست می دهید.

با فرض ماده خشک مصرفی 55 پوند (25 کیلوگرم) به ازای هر گاو در روز و سطح 25 درصد نشاسته، اختلاف دفع غله مدفوعی در سطح 1 و 2 درصد معادل 1 پوند دانه ذرت (0.45 کیلوگرم) و 8 سنت ضرر به ازای هر گاو در روز می باشد. به عبارت دیگر در یک مزرعه 100 راسی، معادل ضرر 700 بوشل ذرت (17،780 کیلوگرم) در سال می باشد.

اگر امسال دفع غله مدفوعی در دامداری شما وجود دارد حتما با متخصص تغذیه خود مشورت کنید تا از این فرصت اقتصادی استفاده شود. یک آنالیز ساده از نشاسته، حاشیه سود قابل توجه در فارم شما ایجاد خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
افزایش بهره وری، کاهش هزینه های تولید، ارتقا دانش فنی و جلب رضایت مشتری از اصلی ترین اهداف و ارکان این شرکت می باشد