هفت راه کار به منظور کاهش افت پس از شیرگیری گوساله های شیرخوار

By MAUREEN HANSON
2.fev.2021

post weaning calves

گوساله های پیش از شیرگیری از منظر نیروی کار و مدیریت نیازمند مراقبت های ویژه ای هستند. اگر زمان انتقال آن ها به دوره پس از شیرگیری مدیریت نشود، سلامتی و بهره وری آن ها در آینده به خطر می افتد.
مطابق استانداردهای طلایی DCHA، 50 درصد رشد اسکلتی و 25 درصد وزن گیری گوساله ها در 6 ماه اول زندگی آنها اتفاق می افتد. این بدان معناست که هفته های اولیه پس از شیرگیری بسیار حیاتی تر از دوره پیش از شیرگیری است. دکتر دونا آمارال فیلیپز از دانشگاه کنتاکی و دکتر تروی ویستوبا توصیه های مهمی به منظور کنترل افت پس از شیرگیری گوساله ها ارائه کرده اند:

1. هر بار یک تغییر ایجاد کنید. به منظور کاهش استرس شیرگیری، تغییرات را پشت سر هم و به صورت تدریجی انجام دهید. به عنوان مثال برای چند روز متوالی شیر مصرفی را یک وعده کنید یا حجم مصرف شیر را کاهش دهید، پیش از آنکه به طور کامل قطع کنید. همچنین پس از تغییر جایگاه گوساله ها به محیط دیگر همان ترکیب خوراک آغازین زمان شیرخوارگی را ادامه دهید. بسیاری از پرورش دهندگان زمانی که برای چند هفته گوساله ها را در همان جایگاه پیش از شیرگیری نگه داشتند نتایج خوبی به دست آورده اند. ترتیب انجام تغییرات بر اساس شرایط هر دامداری می تواند متفاوت باشد ولی توصیه می شود که تغییرات را یکی پس از دیگری انجام دهید.

2. جیره غذایی را بطور تدریجی تغییر دهید. تغییر ناگهانی از جیره ای که عمدتا بر پایه شیر بوده به جیره بر پایه غلات و علوفه فلور میکروبی دستگاه گوارش را از بین می برد. توصیه می شود در طول 10-12 هفته اول زندگی استارتر با پروتئین 22 درصد آزادانه در دسترس گوساله ها قرار گیرد، تا زمانی که گوساله بتواند روزانه حدود 5 کیلوگرم خوراک بخورد. سپس جیره رشد با پروتئین 18 درصد و در کنار آن علوفه به صورت دسترسی آزاد در اختیار قرار داده شده و این جیره تا 12 هفته ادامه یابد.

3. در گروه های کوچک نگه داری کنید. اولین گروه پس از ترک سالن گوساله های انفرادی بایستی گروه های 6 راسی یا کمتر از 6 راس باشد. این گروه به گوساله این امکان را می دهد که نحوه تعامل با سایر گوساله ها را یاد بگیرد، آبشخور را به راحتی پیدا کند و بدون رقابت به آخور خوراک دسترسی داشته باشد.

4. تجهیزات مورد نیاز کاربردی باشند. گوساله های 4-2 ماهه حدود 45-30 سانتی متر فضای آخور نیاز دارند. ارتفاع آخور بایستی طوری باشد که همه گوساله ها به راحتی به خوراک دسترسی داشته باشند. فضای گوساله دانی بایستی طوری باشد که جریان هوای کافی وجود داشته باشد. بستر بایستی کاملا خشک و عاری از هر گونه کود یا در زمستان تکه های برف یخ زده باشد چرا که گوساله ها نبایستی انرژی مازاد برای گرم کردن خودشان صرف کنند.

5. برای نیاز های آن ها تغذیه کنید. در زمان تغذیه تلیسه ها غالبا دو دیدگاه وجود دارد، یکی این که تلیسه ها چه چیزی می خورند و در مقابل اینکه تلیسه ها به چه مواد مغذی نیاز دارند؟! در نظر گرفتن کل پروتئین TMR برای تلیسه ها ضروری می باشد. در گوساله های جوان زمانی که میزان پروتئین کنسانتره کم باشد (14-12 درصد) در زمان میکس شدن این کنسانتره با بخش علوفه ای که کمتر از 20-18 درصد پروتئین دارد، اغلب پروتئین کافی برای رشد اسکلتی مناسب تامین نمی شود.

6. کوکسیدیواستات استفاده کنید. کنترل کوکسیدیوز به گوساله های شیرخوار کمک می کند که دوره پرورش سلامتی را پشت سر بگذارند. در جیره گوساله های پس از شیرگیری یک کوکسیدیواستات نظیر رومنسین یا موننسین استفاده کنید. اگر کوکسیدیواستات پس از شیرگیری مصرف نشود، پروتوزوای تولید کننده کوکسیدیوز این فرصت را دارد که سیکل زندگی خود را کامل کند و در نتیجه محافظت در مقابل کوکسیدیوز مختل می شود. کوکسیدواستات ها می توانند منجر به بهبود بازده خوراک و افزایش وزن شوند.

7. به شکمبه فرصت دهید تا کارایی خود را کامل کند. زمانی که عملکرد مناسبی از گوساله های شیرگرفته در فضای آزاد می بینیم، نشان دهنده اتفاقات مهم در جایگاه انفرادی بوده است. شکمبه از 24-8 هفتگی به 5 برابر ظرفیت اولیه خود می رسد. دسترسی آزاد به خوراک آغازین و آب از سن 3 روزگی منجر به مجموعه ای از واکنش های شیمیایی در سطح پاپیلای شکمبه می شود که نهایتا توسعه شکمبه را در برخواهد داشت. ولی اگر در زمان شیرگیری تغییر ناگهانی به جیره ای بر پایه علوفه یونجه یا سیلاژ اتفاق افتد، توسعه شکمبه به تاخیر افتاده و در طولانی مدت بازدهی خوراک کاهش خواهد یافت. توصیه می شود تا سن 24 هفتگی جیره ای که از نظر محتوای غلات متوازن است در اختیار گوساله ها قرار گیرد. از این طریق رشد شکمبه مطلوب خواهد شد و نهایتا تلیسه ها امکان تغییر جیره بر پایه علوفه را خواهند داشت.

با استفاده از این اقدامات مطمئن خواهید شد که تلاش و زمانی را که در دوره شیرخوارگی صرف نموده اید، پس از قطع شیر هدر نرفته است.

” کلید برگشتی وجود ندارد که فرصت های دوره شیرخوارگی را پس از شیرگیری جبران کنید”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
افزایش بهره وری، کاهش هزینه های تولید، ارتقا دانش فنی و جلب رضایت مشتری از اصلی ترین اهداف و ارکان این شرکت می باشد